Taśmy do ćwiczeń – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Produkty jakimi są taśmy do ćwiczeń stanowią uniwersalny przyrząd treningowy, który wykorzystywać można zarówno do fitnessu, jak i do celów rehabilitacyjnych. Każdy kolor gumy oznacza inny opór, dlatego z łatwością można wybrać odpowiednie dla siebie. Zobacz co jeszcze warto wiedzięc na temat tych akcesoriów treningowych.

Czym są taśmy do ćwiczeń?

Opisywane przez nas taśmy do ćwiczeń, zwane są także często gumami treningowymi. Stanowią one elastyczne taśmy do aktywności z progresywnym oporem, co w praktyce oznacza że im mocniej się je rozciąga, tym taśmy stawiają mocniejszy opór. Wykorzystuje się je w treningach ogólnorozwojowych, rehabilitacyjnych oraz siłowych. Stosowanie taśm tego typu przynosić może wiele korzyści (poprawa postawy i zakresu ruchów i zwiększenie siły mięśni). Tak jak wspominaliśmy już we wstępie, produkty te występują w różnych kolorach, a te odpowiadają innemu oporowi. Takie rozwiązanie pozwala dostosować stan zdrowia i kondycji do rodzaju gumy. Pamiętaj, że dobrze dobrana taśma umożliwia wykonanie conajmniej 15 powtórzeń danego ćwiczenia.

Zalety używania taśm do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń są w stanie dostarczyć dobrych efektów w krótkim czasie. Dzięki nim możesz pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić ogólny wygląd swojej sylwetki. Są one łatwe w użytkowaniu i pozwalają ćwiczyć w s domu. Rehabilitacyjne gumy poprawiają równogwagę i zwiększają wytrzymałość mięśni.

taśmy do ćwiczeń

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *