Jak dobrać okulary sportowe?

Odpowiedni sprzęt jest bardzo ważny podczas uprawiania sportów. Nie należy na nich oszczędzać i warto kupować produkty, które się cieszą wieloma dobrymi opiniami. My, opowiemy Ci, jak należy dobrać okulary sportowe.

Dlaczego warto mieć okulary sportowe?

Na początku należy wyróżnić rodzaje okularów sportowych. Pierwsze będą ochronne, które wyposażone są w filtr polaryzacyjny. Tak jak ich nazwa wskazuje, powinny dbać o nasze oczy podczas różnych aktywności. Kolejne będą okulary przeciwsłoneczne i takie, które będą chronić osoby z różnymi problemami zdrowotnymi.

Gdy już wiemy, jakie okulary sportowe możemy spotkać na rynku, warto wspomnieć, dlaczego powinniśmy ich używać. Podczas różnych aktywności nasze oczy narażone są na różne czynniki, które mogą je uszkodzić. Bywa nawet tak, że podczas uprawiania sportu dochodziło do urazów mechanicznych, które spowodowały trwałą utratę wzroku. Dlatego należy zadbać o odpowiedni sprzęt, który nas uchroni. Okulary powinny nam również ułatwiać ćwiczenia podczas dużego słońca i nie tylko.

okulary sportowe

Co powinny posiadać okulary sportowe?

Sprzęt, który zakupimy, powinien nam długo służyć, dlatego warto zwrócić na jego jakość. Podczas uprawiania sportów okulary są wyjątkowo narażone na różnego rodzaju upadki. Właśnie z tego powodu należy się dowiedzieć, jakie okulary sportowe posiadają oprawy. Powinny one być lekkie, żeby nas nie obciążać oraz odporne na uszkodzenia. Najczęściej okulary wykonywane są z włókna węglowego, potylu, grilamidu oraz aceatatu.

Najczęściej okulary będą „opływowe”, dzięki czemu świetnie dopasują się do naszej twarzy i ułatwiają nam aktywność. Nie będą się one zsuwać podczas treningów, co daje nam komfort podczas treningu.

Oprawy okularów są bardzo ważne. Równie istotne są soczewki. Powinny być one trwałe i zapewnić nam odpowiednią jakość widzenia. Najczęściej są one wykonywane z poliwęgla. Ta substancja jest niezwykle odporna na różne uszkodzenia i porysowania. Dzięki temu, nawet gdy sprzęt nam upadnie, może wyjść z tego bez szwanku. Poliwęgiel jest również bardzo lekki, dlatego tak wiele twórców z niego korzysta.

Dobre okulary powinny posiadać właściwą powłokę zastosowaną w soczewkach. Warto kupić szła, które będą posiadać filtr polaryzacyjny. Odbija on światło, co ułatwia nam uprawianie sportu. Ważna jest również wielkość filtra. Jeśli potrzebujemy okularów słonecznych, powinien on wynosić 400 UV.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale podczas wybierania okularów sportowych, nie należy kierować się kolorem szkiełek, które się nam podoba. Odcienie oznaczają przeznaczenie do danej dyscypliny. Z brązowych powinni korzystać narciarze, wędkarze i rowerzyści. Szare szkła są przeznaczone dla osób, które uprawiają sportu wodne. Zielone są uznawane za uniwersalne.

Przed zakupem okularów sportowych warto zapoznać się z opiniami na ich temat. Jeśli nie mamy ulubionego modelu, możemy w ten sposób dowiedzieć się, co cieszy się popularnością, a co jest zdecydowanie odradzane wszystkim sportowcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *