Okulary sportowe przeciwsłoneczne – Czy warto je kupić?

Uprawiając różnego rodzaju sport często nasze oczy narażone są na szkodliwe promienie słoneczne UV. Aby temu zapobiec dla własnego zdrowie i poprawy widoczności warto zaopatrzyć się w okulary sportowe przeciwsłoneczne. Najczęściej przydają się w takich dyscyplinach oraz aktywnościach jak bieganie, jazda na rowerze, jazdy na nartach, wędrówka po górach, jazda na rolkach i wiele wiele innych.

Jakie okulary sportowe przeciwsłoneczne wybrać do wybranych aktywności sportowych?

Aby dobrać właściwe okulary sportowe przeciwsłoneczne powinniśmy się zastanowić do jakiej konkretnie aktywności fizycznej ich potrzebujemy. Możemy się, również zdecydować na bardziej uniwersalny model. W przypadku okularów na rower, warto wybrać model okularów przylegających do naszej twarzy. Kształt soczewek przeważnie jest opływowy z mocnym filtrem UV. Aby wybrać okulary do wędrówki w góry warto zdecydować się na dobry filtr UV, a jeszcze lepszym wyborem będzie egzemplarz z polaryzacją, dzięki czemu nie będziemy narażeni na odbijające się światło czy odblaski.

okulary sportowe przeciwsłoneczne - kolarz

Na co zwracać uwagę podczas zakupu okularów?

Przy doborze okularów oprócz kwestii ich funkcjonalności warto zwrócić uwagę na estetykę, gdyż nie każda para okularów będzie do nas pasować. Należy pamiętać, aby okulary sportowe przeciwsłoneczne dobrze przylegały do naszej twarzy. Muszą być przede wszystkim wygodne jak i dobrze dopasowane. Jedną z ważniejszych czynników jakim powinniśmy się kierować jest mocny filtr UV jak i również opcja z polaryzacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *