Trenażer Elite Duo – poznaj zasady działania!

Wraz z rozwojem techniki, mamy coraz większy dostęp do uprawiania naszych ulubionych aktywności fizycznej, które w innym przypadku wymagałyby odpowiednich warunków na zewnątrz. Jednym z takich osiągnięć jest trenażer (taki jak Trenażer Elite Duo), który pozwala na jazdę na rowerze w jakimkolwiek pomieszczeniu chcemy. Jest to ciekawe akcesorium dla rowerzysty, który chce bez względu na warunki wykonywać swój trening, dlatego to właśnie jemu poświęcamy ten artykuł.

Jak działa trenażer Elite Duo?

Na przykładzie wcześniej wspomnianego trenażera Elite Duo warto powiedzieć, czym właściwie trenażer jest i na czym polega jego działanie. Trenażer to innymi słowy sprzęt, który umożliwia jazdę na rowerze, gdy ten pozostaje nieruchomy. Składa się on z ramy, zacisku do bezpiecznego trzymania roweru, rolki dociskanej do tylnego koła oraz mechanizmu zapewniającego opór podczas obracania pedałów. W zależności od typu trenażera mamy do czynienia z różnymi formami utrzymania naszego roweru w jednym miejscu, na przykład z pomocą magnesów. Niektóre trenażery są ponadto wyposażone w czujniki monitorujące jakość jazdy rowerzysty a analiza tych danych może pomóc w dopracowaniu treningu i zwiększenia efektywności jazdy.

Zalety trenażera

Wraz z postępem technologicznym i udoskonaleniu urządzeń do jazdy rowerowej wewnątrz pomieszczenia, takich jak trenażer Elite Duo, trening w domu, czy w biurze stał się jednym z najskuteczniejszych sposobów przygotowania się do różnorakich maratonów lub innych wydarzeń sportowych. Trening wewnątrz domu na trenażerze może być równie skuteczny co tradycyjna jazda na zewnątrz, ponieważ można przy jego pomocy łatwo odtworzyć nasz typowy trening na rowerze, a przy tym jesteśmy pewni ciągłości treningu i braku jakichkolwiek komplikacji i przeszkód, które mogą nas czekać przy jeździe na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *