Max Verstappen – Mistrz Świata Formuły 1

Grudzień bez wątpienia był emocjonującym miesiącem dla fanów formuły jeden. Podczas tego sezonu wyklarował się nowy mistrz świata Formuły 1. Został nim 24-latek Max Versteppen. Był to emocjonujący sezon i niezwykle wyrównany. Jeśli chcesz dowiedzieć jak rozpoczęła się kariera Maxa Versteppena to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Historia kariery Maxa Verstappena

Max Verstappen to Holender, który od dziecka wiedział, co będzie w przyszłości robił. Wyścigi ma we krwi, gdyż jego ojciec Jos Verstappen ścigał się w Królowej Motorsportu w latach 1993 do 2003. Niestety przez okres tych lat nigdy nie odniósł wielkiego zwycięstwa. Max rozpoczął trening w wieku 4 lat, odnosił zwycięstwa na szczeblach krajowych jak i międzynarodowych w kartingu. Gdy skończył 15 lat został Mistrzem Świata KZ1, jest to najwyższa kategoria kartingu. Po tym zwycięstwie Max przeniósł się do bolidów jednomiejscowych. Tam, również osiągał zwycięstwa, aż został zauważony przez kierujących programem kierowców Red Bulla i w wieku 18 lat zatrudniony na etatowego kierowcę Formuły 1.

max verstappen

Ostatnie minuty wyścigu

Ostatnie okrążenie wyścigu było decydujące. Max Verstappen konkurował z Lewisem Hamiltonem w wyrównanej walce. Udało mu się wyjść na prowadzenie i wyminąć Hamiltona, tym samym zostając Mistrzem Świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *